Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny.Schronisko na Śnieżnicy 840 m n.p.m.
Turystyka » Hostele, pensjonaty, noclegi
Opis firmy
Schronisko na Śnieżnicy, Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjny – kompleks budynków na południowym stoku Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym, na wysokości ok. 840 m n.p.m. Należy do niego 5 domków mieszkalnych i kaplica. W pobliżu Stacja Narciarska „Śnieżnica”. Schronisko zostało założone przez ks. Józefa Winkowskiego, który zafascynowany był Beskidem
W malowniczym zakątku leśnym Śnieżnicy położonym wśród lasu bukowo-jodłowego znajduje się Młodzieżowy Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny.

Rok założenia - 1928.

To wspaniałe miejsce na wypoczynek gwarantujące ciszę i spokój znajduje się na wysokości 840 m. n.p.m.

Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny posiada:
Wyciąg narciarski
Trasy spacerowe
Boiska Sportowe
Sale konferencyjne
Kaplicę

Ośrodek Rekolekcyjno-Rekreacyjny zaprasza na:
Zielone szkoły
Spotkania koleżeńskie
Kursy i szkolenia
Rekolekcje
Dni skupienia
Przyjmujemy także turystów indywidualnych.

Msze św. w naszej kaplicy są w niedziele zasadniczo o godz. 10, w czasie wakacji i ferii zimowych, dodatkowo o godz. 12. Dla większych grup jest możliwośc dodatkowej Mszy św. po uprzednim zgłoszeniu. W dni powszednie Msze św. są rano, przeważnie o godz. 7.30 W Adwencie i Wielkim Poście, gdy nie mamy gości, może nie być niedzielnej Mszy św., kiedy ks. kapelan jedzie z pomocą dla parafii (rekolekcje). W tym czasie więc lepiej upewnić się, czy w najbliższą niedzielę będzie Msza św.
Oferta firmy
Schronisko zostało założone przez ks. Józefa Winkowskiego, który zafascynowany był Beskidem Wyspowym. Tak pisał o polance na południowo-zachodnim stoku Śnieżnicy: „... Ta urocza, jak z rajskiego gdzieś świata. Oto miejsce wybrane i projektowane na kolonię. Młody bukowy las zieleni się po południowym stoku, a przetykają go poważne, głębokie w tonie świerki.”. Dzięki swojej przedsiębiorczości do prowadził w 1936 budowę do końca. Wybudowano tutaj kolonię letnią dla dzieci należących do Sodalicji Mariańskiej. Oprócz kompleksu budynków do obiektu należało także 170 ha otaczających ją lasów. Działała do 1939 roku; po wojnie przejęta została przez państwo. Ośrodek zamieniono na schronisko górskie. Było ono intensywnie eksploatowane, ale bez przeprowadzania koniecznych remontów, co doprowadziło obiekt do znacznego zniszczenia. Istniejący obok ośrodka basen kąpielowy został całkowicie zaniedbany. Po 1989 roku obiekt został wykupiony przez duszpasterzy młodzieżowych, ale z lasów udało się odzyskać tylko 5,5 ha. Obecnie obiekt w całości należy do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, gdzie regularnie odbywają się rekolekcje, dni skupienia, obozy letnie i zimowe.
Słowa kluczowe
schronisko małopolskie, osrodek rekolekcyjny kasina wielka,
Kasina Wielka 583, 34-741 Kasina Wielka
województwo Małopolskie
tel: 502319801
tel: 18 3314320
strona www: snieznica.ksm.org.pl
Imię, nazwisko:
Adres email:*
Nr telefonu:
Wiadomość:*
BiznesCenter.com.pl - Twoja firma w Internecie       strona główna | dodaj firmę | kontakt | logowanie | regulamin | mapa serwisu