Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej
Rolnictwo i leśnictwo » Mleczarnie
Usługi dla każdego » Urządzenia mleczarskie
Opis firmy
W dniu 16 kwietnia 1927 r. w Sądzie Grodzkim w Sanoku zostaje zarejestrowana „Spółdzielnia Mleczarka w Jasienicy Rosielnej z ograniczoną odpowiedzialnością". Jej założycielami byli ksiądz dziekan Józef Królicki hrabia Stanisław Wysocki i dr szkoły pan Henryk Krauz - którzy wnieśli po 10 udziałów. Budynek mleczarni pobudowali na posiadłościach parafialnych zaciągając kredyt w wysokości 5 tyś. zł w Banku Rolnym we Lwowie poręczając go swoim majątkiem.
W czasie II-giej wojny światowej Spółdzielnia cały czas prowadziła skup, przetwórstwo mleka i przyjmowała nowych członków.
Zdecydowany rozwój Spółdzielni nastąpił w latach 1992 - 2002 gdzie na wykupionych parcelach wokół 1-szego budynku Spółdzielni wybudowano:
- nową halę produkcyjną wraz z nowoczesnymi liniami do produkcji mleka spożywczego, śmietany, twarogów i napojów mlecznych,
- stację wodociągową, kotłownię i oczyszczalnię ścieków.

Produkowane z mleka pochodzącego z gospodarstw ekologicznych posiadających certyfikat zgodności z zasadami rolnictwa ekologicznego. Wyróżniają się dużą zawartością białka, soli mineralnych i witamin A, D, E, B i C. Zawieraja bakterie kwasu mlekowego. Są poduktem naturalnym. Charakteryzują się przyjemnym lekko kwaśnym smakiem. Niezbędne w codziennym odżywianu organizu człowieka od dziecka po późną starość,zapewniając prawidołową budowę tkanek kostych, mięśni i układu nerwowego.
Oferta firmy
Spółdzielnia prowadzi własną siec hurtowni nabiałowych ( 10 stałych, 4 obwoźne) oraz własną sieć sklepów detalicznych (14) na terenie woj. Podkarpackiego za pośrednictwem których sprzedaje wyroby własnej produkcji oraz pełen asortyment wyrobów nabiałowych i spożywczych będących w obrocie na terenie Unii Europejskiej.

Sieć skupowa, hurtowa i detaliczna obsługiwana jest własnym specjalistycznym transportem w ilości 40 jedn. wraz ze stacją paliw i zapleczem remontowym.
Spółdzielnia w swojej działalności w pełni przestrzega zasady terminowego regulowania należności wobec rolników, pracowników, kontrahentów i wszystkich instytucji rządowych co pozwoliło Spółdzielni uczestniczyć przez ostatnie 12 lat w konkursie „Fair Play" corocznie uzyskując certyfikat tego konkursu i statuetki srebrną, złotą i platynową.

W latach 2002 - 2006 Spółdzielnia uzyskiwała certyfikat „Gazele Biznesu" czyli została zaliczona do najdynamiczniej rozwijających się firm w kraju.
Wyroby Spółdzielni wielokrotnie uzyskiwały tytuł najpopularniejszych wyrobów spożywczych na Podkarpaciu w konkursach „Smaczne bo Podkarpackie".
Na produkowane wyroby ekologiczne - mleko spożywcze, masło, twarogi uzyskano licencje i statuetkę „ECO-Agro-Poland-2009".
Słowa kluczowe
mleczarnia podkarpackie, okręgowa spółdzielnia mleczarska podkarpackie, produkty ekologiczne podkarpackie, mleko podkarpackie, śmietana podkarpackie, kefiry podkarpackie, masła podkarpackie, jogurty podkarpackie, maślanki podkarpackie, serki FROMAGE podkarpackie, produkty BIO podkarpackie,
Fotografie
Jasienica Rosielna 208, 36-220 Jasienica Rosielna
województwo Podkarpackie
tel: (13) 430-94-10
tel: (13) 430-94-11
strona www: www.osm-jasienica-rosielna.pl
Imię, nazwisko:
Adres email:*
Nr telefonu:
Wiadomość:*
BiznesCenter.com.pl - Twoja firma w Internecie       strona główna | dodaj firmę | kontakt | logowanie | regulamin | mapa serwisu